Apie mus

UAB „Praslas“ importuoja ir eksportuoja įvairių rūšių pjautinę medieną, prekiauja Lietuvos ir užsienio rinkose. Nuo 2000 metų dirbanti įmonė jau yra žinoma kaip patikima verslo partnerė. Įmonė tiekia kokybiška, sertifikuota ir šių dienų aukštus gamybinius reikalavimus atitinkanti mediena įvairaus dydžio baldų, grindų dangų ir kitų gaminių gamintojams, statybos ir prekybos įmonėms Europoje bei Azijoje.

 

Produktai

Spygliuočių mediena

Spygliuočių mediena labai atspari puvimui, ji yra vienodos spalvos ir tekstūros, lengvai pjaustoma, obliuojama ir klijuojama. Kadangi jos tarpląstelinės tuštumos užpildytis sakais, ji labiau tinkama kaip statybinė medžiaga. Iš spygliuočių labiausiai paplitę eglės, pušys ir maumedis.

Kietmedžių mediena

Lapuočių mediena, kitaip nei spygliuočių, dažniausiai naudojama apdailos, patalpų interjero detalėms. Ši mediena naudojama baldų, parketo, meno dirbinių gamybai. Tačiau kietųjų lapuočių medynų yra mažiau, jie dera tik gerose žemėse ir šiltesnio klimato zonose.

Paslaugos

Džiovinimas

Visą gamybai skirtą medieną būtina džiovinti. Džiovinimas – tai medienoje esančios perteklinės ir jai žalingos drėgmės pašalinimas. Iš neišdžiovintos ar nekokybiškai išdžiovintos medienos pagaminti gaminiai yra nekokybiški, nes eksploatuojami sausoje aplinkoje keičia matmenis ar supleišėja, o drėgnoje aplinkoje pelija ar yra apninkami medieną ardančių grybų.

Impregnavimas

Medienos impregnavimas – tai jos apdorojimas cheminėmis medžiagomis, apsaugančiomis nuo puvimo, kenkėjų, spalvų pokyčio ir ilginančiomis eksploatavimo laiką. Dėl antiseptikuose esančių biocidinių medžiagų poveikio biologinių medienos ardytojų vegetavimas sustabdomas. Impregnavus medieną pagerėja atsparumas karščiui, be to, tokios medienos struktūra lygesnė, o išvaizda – gražesnė ir patrauklesnė.

 

Sertifikatai ir pripažinimas

NTR AB NTR A  CTBplus