Impregnavimas

Medienos impregnavimas – tai jos apdorojimas cheminėmis medžiagomis, apsaugančiomis nuo puvimo, kenkėjų, spalvų pokyčio ir ilginančiomis eksploatavimo laiką. Dėl antiseptikuose esančių biocidinių medžiagų poveikio biologinių medienos ardytojų vegetavimas sustabdomas. Impregnavus medieną pagerėja atsparumas karščiui, be to, tokios medienos struktūra lygesnė, o išvaizda – gražesnė ir patrauklesnė.

Giluminis vakuuminis medienos impregnavimas

Giluminis vakuuminis medienos impregnavimas pailgina medienos eksploatavimo laiką (garantinis laikotarpis iki 25-ių metų), nes impregnavimo skystis įsiskverbia per visą balaną ir mediena tampa itin atspari drėgmei, saulės spinduliams, grybeliams, puviniui, bakterijoms ir net termitams. Toks medienos impregnavimas nepakeičiamas, kai mediena yra po atviru dangumi ir ją nuolat veikia drėgmė. Giluminis vakuuminis medienos impregnavimas šiuo metu yra pati efektyviausia impregnavimo technologija. Toks impregnavimo metodas pas mus ir taikomas.

Giluminio vakuuminio medienos impregnavimo etapai

Mediena pakraunama į impregnavimo cilindrą (autoklavą). Cilindre vakuumu išsiurbiamas oras iš medienos ląstelių.
Į cilindrą įleidžiamas pasirinktas impregnantas.
Tada įjungiamas hidraulinis slėgis, kuris priverčia tirpalą skverbtis į medienos ląsteles.
Galutinis vakuumas ištraukia tirpalo perteklių ir gražina jį į saugojimo talpą.
Dėl nestipraus spaudimo medienos viduje šiek tiek tirpalo išsisunkia į paviršių ir išgaruoja. Impregnuota mediena saugoma tam tikrą laiką, kol visiškai išdžius.

Medžiagos ir įranga

Naudojama medžiaga: „Tanalith-E“, „Tanaton“ (rudos spalvos)
Naudojama įranga: 5 autoklavai, kuriuose apdorojama iki 10 000 m3 medienos per mėn.

Impregnuotos medienos panaudojimo sritys

  • Statyba. Medinės pamatų dalys, grindų atraminės sijos, grindys, sienų rėmai, sijos, stogo sijos ir lentos, namo išorėje naudojama mediena, dailylentės, medinės čerpės ir kt.
  • Sodai ir sodybos. Terasos, tvorelės gėlėms, žaidimų aikštelės, kopėčios, pievelės kraštams aptverti, tvorelės, suoliukai ir stalai, ženklai, dėžės ir kt.
  • Stulpai, tvoros ir t. t. Apvalūs, apvalūs obliuoti ar kvadratiniai tvorų stulpai, vartai ir vartų stulpai, tvorų mediena.
  • Transportas. Mediena laivams statyti, grindys ir kita transporto mediena, konteinerių grindys ir atramos, pakuotės, kabelių ritės ir jų dangčiai.
  • Inžinerija. Elektros stulpai, platformos, tiltai ir tiltų grindiniai, kabelių atramos, garso tvoros / barjerai.